شبکه معرفی سرمایه انسانی منطقه فرهنگی کاشان (دربرگیرنده شهرستان های آران و بیدگل و نطنز)

اخبار سایت

انتصاب دکتر معمارنژاد به سمت معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد

به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی(شادا)، دکتر فرهاد دژپسند، طی این حکم، "عباس معمار نژاد" را به عنوان معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد منصوب کرد.

این گزارش حاکی است، وزیر اقتصاد در حکم عباس معمار نژاد، مواردی چون "مشارکت فعال در اصلاح نظام بانکی و ارتقای کارآمدی بانک ها"، "طراحی نظارت بهرهور و هوشمند برای مقابله با تحریم های ظالمانه در حوزههای بانکی، بیمه و شرکت های دولتی"، "ارتقای کارآیی و اثر بخشی شرکتهای دولتی با واگذاری دارایی های مازاد و پایش مستمر ریسک و بازده دارایی های این شرکت ها" را از جمله اولویت های برنامه های معاونت مذکور عنوان کرده است.

بر اساس این گزارش "برقراری اصول حاکمیت شرکتی در بانک ها، بیمه ها و شرکت های دولتی"، "طراحی نظام نظارتی موثر و کارآمد در حوزههای بانکی و بیمه ای به منظور ارتقای شاخصهای پایه ای منطبق بر اصول استاندارد های جهانی"و "برنامه ریزی برای استقرار راهکارهای جامع بانکی متمرکز (core banking) در همه بانک های دولتی" از دیگر اولویت های برنامه ای معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد بیان شده است.

گفتنی است، معمارنژاد دارای مدرک تحصیلی دکترای اقتصاد، گرایش توسعه اقتصادی و اقتصاد بینالملل و عضو هیات علمی دانشگاه بوده و از سال 1371 فعالیت های خود را در سمت های متعدد مدیریتی شرکتی و حاکمیتی آغاز کرده که تاکنون ادامه داشته است.

از جمله سوابق وی می توان به مدیر کلی دفتر آمار و اطلاعات وزارت بازرگانی و سرپرستی دفتر توسعه تجارت الکترونیکی وزارت بازرگانی و همچنین عضویت و نایب رئیسی شورای رقابت، مشاور وزیر اقتصاد، معاون وزیر و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

همچنین وی از آغاز دولت یازدهم نیز به عنوان عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن منصوب گردید که تاکنون ادامه داشته است.

: 1086 - : 1397/09/11 - : 845
1397/09/11